PVC

PVC, neboli polyvinylchlorid, je porézní a poměrně nebezpečný materiál. Jedná se o plast, do kterého se přidávají změkčovadla, která často iritují pokožku. Větším problémem jsou ale více méně pravidelně přidávané ftaláty, které ohrožují funkci ledvin a jater, zvyšují riziko vzniku alergií, snižují produkci testosteronu a mohou být i rakovinotvorné. I bez nich je ale materiál už dost nebezpečný.

Čištění

Vzhledem k tomu, že se jedná o velice porézní materiál, nelze jej dezinfikovat. V pórech se sice usazují mikroorganizmy, ale i agresivnější čisticí prostředky, které by se pak při používání mohly dostat do vašeho těla. Proto pro čistění nezbývá používat nic jiného, než vodu a jemné mýdlo.

Ani jako u ostatních porézních materiálů nepomáhá používat antibakteriální spreje a čistidla speciálně určené na sexuální pomůcky, protože ty čistí pouze povrch hračky a ne póry.

Lubrikanty

Jako změkčovadla se do PVC přidávají oleje, proto není možné používat lubrikanty na olejové bázi. Hračku by degradovaly a ta by se poté nenávratně poškodila. Navíc by se v rozleptaném místě mohly usazovat bakterie a kvasinky. Bezpečné jsou lubrikanty na silikonové a vodní bázi.

Kondomy

Jak jsem již zmínila výše, jako změkčovadla se do PVC přidává olej, proto je nezbytné na hračky z tohoto materiálů používat pouze polyizoprenové kondomy. Do latexových se přidává olej a ten by při styku s hračkami začal reagovat.

Uskladňování

Stejně jako ostatní porézní pomůcky s přidanými změkčovadly je nebezpečné ukládat hračky z PVC vedle sebe, neboť by spolu kvůli obsahu olejů reagovaly. Je proto nezbytné uskladňovat je odděleně tak, aby se nedotýkaly.

Mimo to se musí dávat pozor na teplotu místa, kde pomůcky uchováváte, protože nesnesou vyšší teploty a začaly by se roztékat. Po použití hračky z PVC ji dobře omyjte, ujistěte se, že je suchá a uložte ji do tmy.

Na co si dát pozor

Obecně je dobré si dát pozor na všechny hračky z tohoto materiálu, protože je naprosto nevhodný na výrobu erotických pomůcek. Jestliže nějakou hračku z PVC vlastníte, silně doporučuji se dané věci zbavit a pořídit si nějakou z neporézního materiálu.

Pokud se toho zbavit nechcete, používejte pomůcku s kondomem, kontrolujte, zda se na povrchu neobjevily skvrny, nevybledla barva a povrch není poškozený. Je dobré kontrolovat i zápach výrobku. Vyhodit danou věc musíte i při jakékoliv iritaci při používání.

Z důvodů vypsaných výše není možné střídat hračky z PVC vaginálně a análně (poréznost a bakterie), ani mezi partnery, bez použití kondomu.

 

Můj twitterFacebook profilO mněProhlášení

Přihlášení k odběru

Pokud chcete dostávat e-maily v případě publikace nového článku, můžete se přihlásit k odběru!
Jméno
Email *